TR
TR EN AR RU DE
KONDENSERLER
KONDENSERLER - KB-KBS SERİSİ
KONDENSERLER - KB-KBS SERİSİ
TEKNİK BİLGİLER 

KB ve KBS SERİSİ KABİNLİ KONDENSERLER KOMPRESÖRSÜZ GRUP

KB ve KBS serisi hava soğutmalı  kabinli kondenserler bakır borulu olup ısı transfer yüzeyini artıran dalgalı finlerden imal edilmiştir.

Boru 

3/8" (et kalınlığı 0,35 mm) bakır boru çapından şaşırtmalı olarak dizayn edilip, kalıp geometrisi 32x28 şaşırtmalı ve bakır kollektörlü olarak üretilmektedir.   

Fin

Finler 0,12 mm kalınlığında alüminyumdan dalgalı olarak imal edilmektedir. Lamel aralıkları 1,8 - 4 mm arasında üretilmektedir.

Kasa

Galvanizli çelikten imal edilir. KB ve KBS serisi kabinli kondenserlerin şasesi RAL 9010 ve kapakları ise RAL 7035 elektro statik toz boya ile boyanmaktadır. KB serisi kondenserler hava emişini kapaklarında bulunan deliklerden alıp kompresör grubunun bulunduğu kısımdan geçerek gerçekleştirmektedir. KBS serisi kondenserler ise kabinin orta kısmında bulunan deliklerden hava emişi yaparak kompresör grubunun bulunduğu kısımdan geçmeden doğrudan kondenserden geçerek çalışmaktadır. Ayrıca KBS serisi kondenserlerin, bataryaların alt kısmında tavası mevcuttur.

Test

İmal sonrası bütün kabinli kondenserler 24 - 28 bar basınç ile test edildikten sonra 3 bar azot ile basınçlandırılarak sevk edilir.

Fan

Bu serideki kabinli kondenserler de kullanılan fanlar Ø500 - Ø630 mm çaplarındadır. 
 
Özellikler


Sayfa / 2